novinky
festival
soutěž
kapely
termíny
vstupenky
e-mail

Kabát  
Support Lesbiens  
Škwor  
Krucipüsk  
Nevím  
Doga  
Novinky


Kauza „pivo“ v Hradci
Přišlo několik rozhořčených e-mailů na kvalitu a hlavně cenu piva na PP Festu v Hradci Králové. Bohužel promotér turné ( Pink Panther Agency ) pivo na jednotlivých festivalech neprodává, ani nestanovuje prodejní cenu. Je to chyba, a my se z ní určitě do budoucna poučíme! Fakt, že se prodávalo 10° pivo Gambrinus za 30,-Kč, a ještě ne zcela ideálně vychlazené, nás nemile překvapilo. Bohužel jsme se to dozvěděli až zpětně! Ani promotér turné, ani kapely nemají z těchto peněz profit. Je to celé v režii „místního promotéra“, který pořádá festival vždy v tom kterém konkrétním městě. Jestli práva na prodej občerstvení prodá dalšímu subjektu, nebo občerstvení provozuje sám, bylo až do dnes v jeho kompetenci. Asi se to bude muset do budoucna upravit, aby renomé festivalu zbytečně netrpělo! Rozčarování nastalo i u dodavatele piva – společnosti Plzeňský Prazdroj a.s. Ty s cenovou politikou, která proběhla v Hradci ( a možná nejen tam) také nesouhlasí, ale ovlivňovat koncovou cenu pro uživatele jim dokonce přímo zakazuje zákon. Všem se touto cestou upřímně omlouváme, a doufáme, že se tato situace již nebude opakovat!

Hradec opět v „leteckém“ hávu

Je to marné, ale rčení že „zvyk je železná košile“ má něco do sebe. V Hradci jsme s festivalem zavítali na vyzkoušené letiště, a nemělo to chybu! Zatím asi nejpočetnější publikum na tomto festivalovém turné vytvořilo perfektní atmosféru. Počasí, které nám v podstatě až do koncertu vydatně házelo klacky pod nohy, se nakonec umoudřilo, a koncertní večer proběhl tím pádem pro všechny zúčastněné strany naprosto v klidu! A vzkaz pro všechny kdo přišli: Je radost u Vás koncertovat!

Kabát Kabát
   
Kabát Support Lesbiens
   
Support Lesbiens Škwor
   
Vizovice a Ostrava

Oproti loňskému roku máme sice „parádní“ počasí, ale všeho moc škodí. Vizovice se do pozdních hodin chovali spíše jako „kontaktní gril“ a ne jako ideální plac pro festival! Bohužel nebilo v našich silách to nějak pozměnit. Tím více děkujeme všem, kteří dorazili, a do budoucna se budeme snažit Vám to nějak vynahradit.

Ostrava je co do areálu „jiné kafe“. Společnost Sareza nám umožnila využít její areál v Porubě, a doufejme, že jsme zde nebyli naposled, a že se sem v roce 2007 s Pink Panther Festem vrátíme! Během stavby jsme sice byli plni obav s ohledem na „sajgon“, který se přehnal nad ČR, ale Ostrava zůstala víceméně ušetřena. Celý team po těch úmorných vedrech trochu té vody v podstatě uvítal. Strávit pracovně celý den na place v 35°C není žádný med. :-)

Kabát Kabát
   
   
Olomouc nezklamala

Hanácká metropole nás sice přivítala v pondělí večer hustým přívalem vody, ale o co hůře bylo v pondělí, o to lepší byla koncertní středa! Pozůstatky pondělního nečasu jsme sice ještě dopoledne před koncertem zasypávali přímo na „louce“ u Envelopy, ale ostatní zařídilo parádní slunečné počasí. Celý festival měl parádní atmosféru, a doufáme že jsme krom asi X študáků na okolních vysokoškolských kolejích, které jsme nenechali vyspat nasr…, a X študáků ( hlavně na balkónech a střechách ) potěšili! S fesťákem to bylo i lehce „nahnuté“ v momentě, kdy volal rektor právnické fakulty, že jsme intenzitou zvukové zkoušky „nabourali“ probíhající státnice, ale nakonec jsme se domluvili! Třeba zvukovka někomu pomohla, a komisi „s přehledem a bez nervů smetl“ ? To se ale asi nikdy nedovíme! Takže Všem co přišli díky, a za dva roky se doufáme uvidíme! Všechny kapely byli nadšené z lidí! Údajně „to nemělo chybu“, a touto cestou všem zúčastněným děkují!

Kabát Kabát
   
Kabát Kabát
   
Krucipüsk Krucipüsk
   
Nevím Nevím
   
Škwor Škwor
   
Support Lesbiens Support Lesbiens
   
Support Lesbiens Support Lesbiens
   
Video ukázky

Pro všechny, kteří ještě váhají, jestli navštívit nebo nenavštívit Pink Panther Fest 2005, jsme připravili byť krátké ukázky z koncertu Kabátu. Je to rozlišené podle možnosti připojení. Pro ty, kteří mají malou „konektivitu“ je to v horším rozlišení, pro ty, kteří „visí“ na pevné lajně, je to samozřejmě mnohem lepší! Bude li to mít úspěch, dodáme další ukázky.

Dole v dole
WMV 256Kbps
QuickTime 256Kbps
WMV 512Kbps
WMV 1Mbps
 
     
Porcelánový Prasata - 1. část
WMV 256Kbps
QuickTime 256Kbps
WMV 512Kbps
WMV 1Mbps
Porcelánový Prasata - 2. část
WMV 256Kbps
QuickTime 256Kbps
WMV 512Kbps
WMV 1Mbps
     
První koncert festivalového tour je za námi!!

Brno dnes dokázalo že se umí bavit a že má dobrou základnu rockových fanoušků! Bezvadné publikum si „smlslo“ na rockovém předkrmu v podobě Dogy a mladíků Nevím. Jako hlavní chod se podával Krucipusk a Škwor. Lahůdkovým dezertem byli bezpochyby „ lehce přitvrzení“ Support Lesbiens a třešinku na dort nasadil Kabát.

Začínáme balit ( jak řekl Pepa Vojtek ) ten náš „cirkusovej stan“, a jedeme dál! Díky všem brněnským fandům! Byli jste skvělí !!!!

Takže přátelé…, těšíme se na Vás ve středu v Olomouci.

   
   
   
   
Jdeme do finále!

Celou noc se makalo na programování světel. Ne vše klaplo hned na poprvé, ale „kdo si počká, ten se dočká“ :-). A my jsme se dočkali. Je pravda, že návrhy v počítači a realita jsou od sebe ne až tak vzdáleny, ale pocit na place na vlastní kůži je nesrovnatelně emotivnější! Proběhla i zvuková zkouška spojená s nastavením hlavní aparatury, zkouška pyrotechniky, a „kupodivu“ se dostavil toužebně očekávaný efekt. Zní to sice jako kecy, ale i sebelepší myšlenka se dá doku….

Teď už se všichni těší na večer, aby mohli všem příchozím dokázat, že se od počátku roku neflákali, ale tvrdě makali na celé show.

Kabát dorazil do místa konání již včera odpoledne, a zavládla pozitivně „bojová“atmosféra. Kapela se na zítřejší večer a všechny další koncertní večery pilně připravovala doma v Teplicích. A jak říkal Milan Špalek „Bude to nářez“. Tak se těšte!

   
   
Po „noční“ jak po vejprasku!

Celou noc pokračovala stavba střechy a jeviště, a odpoledne by mělo být vše připraveno na příjezd Kabátu a jejich následnou zvukovku. Je pravda, že část teamu je po „noční“ značně opotřebovaná, ale na spánek je ( jak říká jeden náš nejmenovaný kamarád ) času vždycky dost. J Počasí je super, a předpověď na zítřek také! … a pak že v této době nejsou dobré zprávy!

20.05.2005, 07:30 hod. 20.05.2005, 07:30 hod.
   
20.05.2005, 15:00 hod. 20.05.2005, 15:00 hod.
   
20.05.2005, 21:00 hod. 20.05.2005, 21:00 hod.
   
Stavba vypukla!

Přátelé – dnes ráno v 8:00 to začalo! Počasí nám zatím !relativně“ přeje, a předpověď na dnešek a další dny je příznivá. Zatím nám jde vše podle plánu, tak doufejme, že nám to vydrží.

19.5.2005, 8:00 hod. 19.5.2005, 8:00 hod.
   
19.05.2005, 17:30 hod.
19.05.2005, 17:30 hod.
   
20.05.2005, 0:30 hod.
20.05.2005, 0:30 hod.
   
„Za pár“
Celý technický team turné se již od dnešního večera postupně přesouvá do Brna. Technika je naložena, a zítra ráno v 08:00 hod to vypukne. Pokusíme se Vám sem na web možná i několikrát za den ( původně jsme chtěli on-line web kameru, ale nejde to technicky zvládnout ) budeme posílat fotografie ze stavby, příjezdu kapel, zvukovek …. , zkrátka vše zajímavé co se uděje by jste měli během několika hodin vidět! Jinak předpověď počasí na sobotu je zatím velmi příznivá, tak se těšíme na shledanou! Pro dnešek je to vše, a od zítřka nám držte palce, ať to vše klouzne v pohodě!

Vystoupí Kabát i Support Lesbiens

( článek z deníku Právo - 11.05.2005 - Jaroslav Špulák )


Panki a Radek Havlíček chtějí
festival opakovat každý druhý rok.
VZNIKÁ PINK PANTHER FEST 2005, OBDOBA AMERICKÉHO OZZFESTU

Pink Panther, produkční společnost starající se především o skupinu Kabát, uspořádá letos první ročník putovního festivalu Pink Panther Fest 2005. Kromě Kabátu na něm vystoupí skupiny Support Lesbiens, Škwor, Krucipüsk, Doga a Nevím. Uskuteční se na osmi místech.

Proč festival vznikl?

Havlíček: Běžné festivaly jsou roztahané do dvou tří dnů a když tam přijede fanoušek určitého druhu rockové muziky, musí na své oblíbence většinou dlouho čekat. My jsme si řekli, že rockovým fanouškům nabídneme šest skvělých kapel během šesti hodin.

Podle čeho jste vybrali místa?

Havlíček: Jsou to větší města, kde není žádný významný festival. Panki: Nechceme konkurovat jiným festivalům. Chceme je doplnit.

Co zvláštního nabídnete?

Havlíček: Například největší festivalovou scénu, která je rozměrově shodná s tou, se kterou jel Kabát turné k desce Dole v dole. Je v industriálním duchu a její dominantou jsou obrovské ventilátory, které budou spolu se světly a pyrotechnikou vytvářet zvláštní efekt. Nabízíme také skvělé kapely a postaráme se o diváky tak, že nebudou mít hlad ani žízeň a nebude je to moc stát.

Budete příští rok akci opakovat?

Havlíček: V tuto chvíli si myslíme, že by se festival měl vrátit tak za dva roky. Vzniká sice spousta nových kapel, ale my bychom chtěli představit někoho nového a zajímavého. Aby se někdo takový objevil, dva roky jsou na to tak akorát. Také přiznáváme, že bychom chtěli pozvat nějakou zahraniční hvězdu.

Putovní festival začne 21. 5. v Brně, 25. 5. bude v Olomouci, 28. 5.
ve Vizovicích, 1. 6. v Ostravě, 4. 6. v Hradci Králové, 11. 6. v Plzni, 23. 6. v Praze a skončí 1. 7. v Havlíčkově Brodu.

 

Kabát a Support Lesbiens se seznámili s prostředím prvního koncertu!

(reportáž z Brna)

Část skupiny Kabát, jmenovitě Pepa Vojtek a Ota Váňa, a Kryštof Michal s Hynkem Tomanem ze skupiny Support Lesbiens se tuto neděli 1.května osobně seznámili s místem konání svého prvního vystoupení v rámci turné Pink Panther Fest 2005.  Oba aktéři se nejprve kolem dvanácté hodiny zúčastnili krátké tiskové konference na Masarykově okruhu v Brně, kde bude 21.května „slavnostní výkop“ turné.

Plocha pro koncert byla úmyslně „vyvezena“ z centra Brna, aby si návštěvníci koncertu mohli v pauzách popř. při únavě sednout na travnatou plochu, a ne na asfalt nebo štěrk, jako loni“ sdělil přítomným novinářům Aleš Hrbek s pořádající brněnské agentury Glanc. Navíc je vyřešena s DP města Brna bezplatná kyvadlová doprava pro návštěvníky koncertu z Mendlova náměstí v Brně. Bude pendlovat před a po koncertě více jak 60 autobusů“ dodal ještě Hrbek.

„Bude to asi znít nabubřele, ale jde v letošním roce o největší tuzemskou „rockovou show“. Tolik dobrých kapel na jednom jevišti během jednoho večera nikde jinde diváci neuvidí! Navíc Kabát odehraje celý regulérní koncert, s veškerou „parádou“ jak tomu bylo v předchozích letech zvykem při jeho turné, a na scéně, která je pro tento účel speciálně vyráběna. Máme dojem, že to slovíčko „Fest“ je v podstatě lehce matoucí! Kapely odehrají to nejlepší, co mohou nabídnout, a podmínky s ostatními „festy“ jsou už dopředu jen těžko porovnatelné“ upřesnili organizátoři z agentury Pink Panther.

Finální časy kapel, by podle organizátorů měli vypadat asi takto:

Doga
Nevím
Krucipusk
Škwor
Support Lesbiens
Kabát
20min
20min
30min
40min
45min
90min

„Začátek všech Festů je v 18:00 hod, a předpokládaný konec festu je cca ve 23:30hod !! Pauzy mezi jednotlivými interprety by neměli přesáhnout rozsah cca 10 – 15min!

Je to podobné, jako u již zmiňovaného „Ozzfestu“. V minulých letech byl velký tlak na koncerty Kabátu! Že jich je málo, a pak jsou navíc vyprodané. Letos je to s kapacitami snad v pohodě.Kabát bohužel zatím nemá novou řadovou desku, a tak padla volba na tento „novátorský“ počin“ dodali ještě pořadatelé.

Po tiskovce se kluci z Kabátu odebrali do depa okruhu, kde se svezli v novince automobilové společnosti Škoda Octavia RS pro tento rok. Vůz měl pod kapotou více jak 200 koní, a pro oba to byl bezva zážitek. „To auto je papírově srovnatelné obsahem a výkonem s auty, ve kterých jsem už jel, nebo je osobně řídil. Tohle bylo ale něco úplně jiného“ konstatoval po zkušební jízdě Vojtek !

 

ESO - Soutěž o vstupenky na PP Fest 2005

Pro fandy Kabátu, kteří neviděli mikulášské Eso ( jediný pořad, kde se odvysílal „bonusově“ klip „Go Satane Go“ ) máme dobrou zprávu. Tuto sobotu 30.04.2005 bude v pořadu Eso na Nově puštěn do soutěže právě tento klip. Je to vizuálně asi to nejlepší z koncertního turné 2003. Koncert se konal v Praze v T-Mobile Aréně na podzim roku 2003.

Zároveň se bude soutěžit o vstupenky na Pink Panther Fest 2005. Bude vylosováno deset výherců, a každý obdrží dvě vstupenky. Každý výherce si může vybrat, na který z osmi koncertů chce vstupenky. Zatím se mějte fajn!

Kabát je hvězdou putovního festivalu

Nový Pink Panther Fest projede osm měst

06.04.2005 - Všechny festivaly v Česku mají stálé místo. Jen jeden, Pink Panther Fest 2005, jehož hlavní hvězdou je kapela Kabát, bude přehlídkou putovní. "Je to v podstatě aplikace modelu i u nás známého Ozzfestu," říká za management kapely Kabát Radek Havlíček.

Ozzfest, pořádaný zpěvákem Ozzy Osbournem a jeho ženou Sharon, je léty prověřený podnik, který putuje po světě.

Pink Panther Fest, jenž projede od 21. května do 1. července osm velkých měst v Česku, se koná vůbec poprvé. "Buďto vyhoříme jak papír, nebo opravdu založíme něco nového. Nám tady takový podnik chyběl," míní Havlíček.

S Kabátem pojede pět kapel včetně Support Lesbiens, na pódiu se dále vystřídají skupiny Škwor, Krucipüsk, Nevím a Doga.

"Vybrali jsme žánrově vyprofilované kapely. Festival má také umožnit méně slavným skupinám, aby se mohly prezentovat ne jako předkapela Kabátu, ale v roli rovnocenného účinkujícího," vysvětluje Havlíček.

Na Ozzfestu ho bavila jedna věc. "Vystoupí tam kapely, které mám vesměs rád. Na třídenním festivalu člověk zjistí, že v pátek ho zajímají dvě, v sobotu tři a v neděli další dvě skupiny. Musel by tam strávit tři dny, aby je viděl pohromadě. My jsme si řekli: tyhle kapely jsou dobré, ve svém ranku zajímavé, a tak je zkusíme vtěsnat do jednoho večera."

Rock'n'rollový cirkus ovšem nemá suplovat atmosféru několikadenního letního festivalu v Česku. "Jedná se ve své podstatě o turné kapel pod širým nebem s velkolepou scénou a monstrózní technikou, jak je tomu například při koncertech skupiny Kabát," sdělují pořadatelé, kteří podle své agentury pojmenovali celý festival.

Název Kabát Fest by byl asi také dobrý, ale oni se chtějí zaměřit do budoucna a pořádat festival každé dva roky.

Kabát nemusí být nutně hlavou příštích ročníků Pink Panther Festu. "Může jí být kdokoli. Chceme vytvořit model, na kterém by se prezentovalo šest kapel. Klademe velký důraz na techniku a služby pro diváky. Jde nám o to, aby byli maximálně spokojení. Nechceme je zdržovat zdlouhavou přestavbou pódia. Když to dobře vyjde, mohly by být mezi vystoupeními kapel desetiminutové přestávky," říká Havlíček.

První ročník festivalu bude zajišťovat stejný tým lidí, který připravil loňské stadionové turné skupiny Kabát Dole v dole.

"Asi šedesát lidí z technického týmu bude cestovat z města do města. Pojede osm kamionů plných techniky," odhaduje Havlíček. Plocha pódia je větší, než byla loni na Kabátech. Dominantou je samotná scéna, která je vyšší než pověstné makety důlních věží na turné Dole v dole.

Kapela Kabát na festivalu zahraje patrně celý koncert. "Ještě o tom jednáme. Chceme dát šance všem kapelám, ale Kabát bude hrát nejdéle. Je to tahoun celého festivalu. Myslím, že kromě hitů se v programu objeví písně, které kapela v posledních dvou letech nehrála," říká Havlíček.

Nynější vstupné 350 Kč by mohlo být časem nižší, pokud pořadatelé získají více partnerů. "Chceme, aby příští vstupné vyšlo asi na tři stovky. Aby si členové rodiny nemuseli házet korunou, kdo půjde na festival a kdo zůstane doma. Zatím neseme festival na bedrech jako agentura a spoléháme na to, že lidi projektu uvěří," doufá Havlíček.

MF DNES , Vladimír Vlasák

První novinky
Od této chvíle Vám budeme postupně přinášet aktuální informace o přípravách festivalu a veškeré zajímavosti ze zákulisí těchto festů. V kategorii e-mail nám můžete zasílat své dotazy, a my na ně buď osobně nazpět odpovíme, ale spíše zde v novinkách uveřejníme odpovědi na nejčastější dotazy.Jako první horkou novinku Vám přinášíme návrh designu scény festivalu, který se již realizuje. Pro zajímavost uvádíme, že celá scéna je 35m široká, 12m vysoká a v nejhlubším místě 17m hluboká. Samotné jeviště má cca 360 m čtverečních! Zvuková aparatura je od firmy Martin Audio, a mohli jste jí vidět a slyšet např. při prvním koncertě skupiny Rammstein v Praze v T-Mobile Aréně. Její celkový výkon bude cca 100kW. Světelná technika bude množstevně a kvalitativně obdobná jako u Kabátu na turné Dole v Dole 2004, a celkem je to asi 260kW. Techniku bude převážet 8 kamionů, 4 menší nákladní vozy a hejno osobních aut a dodávek. Realizační team bude čítat více jak 60 osob technického personálu. Včetně kapel se bude pohybovat z města do města team o celkovém počtu asi 100 lidí! Jediný cestovní program, který by mohl být letos četnější, by bylo asi jen turné filharmonie :-) . Pro dnešek je to vše, a mějte se fajn!