novinky
festival
soutěž
kapely
termíny
vstupenky
e-mail

Kabát  
Support Lesbiens  
Škwor  
Krucipüsk  
Nevím  
Doga  
Doga

Vznik 1989

Po svém vzniku koncertování hlavně ve svém regionu a potom koncerty v Rakousku, Německu a Polsku. Pak se samozřejmě ani nám nevyhly personální změny, po kterých se za mikrofon definitivně postavil IZZI.

Prvním větším úspěchem bylo vítězství v soutěži " ZLATÝ AMBROŽ " v roce 1992 ( cenu nám předával K. Gott ). Po tomto vítězství jsme dostali nabídku na natočení první desky. Ta vyšla v roce 1993 pod názvem DOGA.

Celkem už máme pět desek:
1. DOGA (1993)
2. NO A CO (1996)
3. JÁ SE NA TO (1999)
4. JSEM TROCHU DIVNEJ (2001)
5. KDYŽ CHLAPI TANČÍ (2003)

Od druhé desky s námi začal textově spolupracovat J. Nohavica. K němu se postupně přidali A. Brichta, Lou Fanánek Hagen a P. Šiška.

Ke třetí desce máme natočený klip k písni 220 do levé chlopně, ve kterém si zahrála D. Gottová.

V roce 1999 jsme v Ostravě vystoupili jako předskokani na koncertě s kapelama URIAH HEEP a SLADE.

Jako jediná kapela jsme se zúčastnili všech ročníků největšího rockového festivalu u nás " NOC PLNÁ HVĚZD " v Třinci.

Při natáčení klipu k písni Jsem trochu divnej ke stejnomenné desce, jsme vyvolali konflikt s policií, protože jsme v 8 hod ráno zablokovali Nuselský most.

Ke stejné desce jsme točili ještě jeden klip, ve kterém hrála P. Wild. Ten se ale díky cenzuře nikde nevysílal, tak jsme ho alespoň zařadili jako bonus na poslední desku.

V roce 2002 jsme vystoupili na společných koncertech s americkou kapelou MANOWAR.

V témže roce musel náš basový kytarista podstoupit tříměsíční proti alkoholické léčení v léčebně Holčovice.

V současné době připravujeme nový koncertní materiál a natáčení dalšího klipu k nové desce, který by měl být nimovaný a bude se točit k písni Poletuju.

V současné době se IZZI zúčastňuje natáčení celovečerního filmu CHOKING HAZARD, ve kterém si zahraje roli pornoherce jehovisty a film by měl mít premiéru v únoru příštího roku. Hlavní roli ve filmu hraje J. Dušek a je to černá komedie.

Připravujeme i natáčení druhého klipu k nové desce, který by se měl točit k písni Když chlapi tančí, a v tom by měli být použity právě záběry z tohoto filmu.

V říjnu vyrážíme na společné turné se skupinou KABÁT. Celkem turné zahrnuje 13 koncertů.

Za rok odehrajeme v průměru tak 60. - 70. koncertů.